Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

15 lat ZPiT Krakowiaczek

Utworzono dnia 08.12.2017
Czcionka:

W dniu 2 grudnia 2017r. Zespół Pieśni i Tańca Krakowiaczek tańczący w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni obchodził Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Koncert pod nazwą „Po Strzelance w Alwerni” miał miejsce na dużej scenie TCK w Trzebini. Tłem do koncertu stał się odpust w Alwerni zwany w miejscowej tradycji ,,Strzelanką''.  Po strzelance jest zabawa – czyli tańce dworskie. Młodzież zaprezentowała poloneza i  mazura po raz pierwszy w nowych strojach
z okresu Księstwa Warszawskiego. Następnie dziecięce zabawy na podwórku, czyli jak się to u nas mówiło - Na przecieniu.
 
W dalszej części koncertu grupy rytmiczna i dziecięca  zaprezentowały: Tańce przeworskie, lasowiackie i rzeszowskie oraz  Tańce różnych regionów. Grupy starsze natomiast: kujawiaka z oberkiem,  Folklor Górali Żywieckich,
Folklor Lachów Sądeckich, Tańce i śpiewki z naszego regionu, Tańce i śpiewki lubelskie.
Gościnnie z folkową piosenką na wesoło wystąpiła grupa wokalna  GAMA śpiewająca przy Stowarzyszeniu Młoda Alwerni - dzieci młodsze oraz w Samorządowym Ośrodku Kultury - młodzież.

 

 

Podczas finału koncertu:  krakowiaki, krakowiaki, krakowiaki… czyli krakowiak w wykonaniu grupy dziecięcej, następnie  Kraków Wschodni i krakowiak narodowy, aby na koniec ponownie najmłodsi wraz z Lajkonikiem zaśpiewali i zatańczyli „Na krakowskim rynku”.
Po finale, jak na urodziny przystało, na estradę wjechał jubileuszowy tort z wizerunkiem zespołu. W radosnej atmosferze Terasa Majewska dziękowała przedstawicielom władz samorządowych, przedstawicielom instytucji kultury, organizacji pozarządowych,  przyjaciołom zespołu, zaproszonym gościom, rodzicom, muzykantom oraz dzieciom i młodzieży, którzy występami uświetnili koncert.

 

 

Na koniec oczywiście gratulacje i serdeczności. Burmistrz Gminy Alwernia – Tomasz Siemek po swoim wystąpieniu, zaprosił  na kolejny koncert jubileuszowy 20-lecia zespołu na nową dużą scenę do Alwerni. Czego w imieniu Krakowiaczka jak również wszystkich grup teatralnych, instrumentalno-wokalnych, tanecznych oraz środowiska  artystycznego i mieszkańców gminy Alwernia sobie życzmy.
 

 

W czasie dotychczasowej działalności ZPiT Krakowiaczek 150 razy występował na scenie, brał udział w 14 przeglądach i konkursach, uczestniczył w 6 festiwalach, w tym w 4 międzynarodowych, 9 razy wyjeżdżał na szkolenia i zgrupowania taneczne, 11 razy prowadził warsztaty taneczne i rękodzieła dla dzieci i młodzieży szkolnej.
 

 

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom koncertu jakimi są: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Burmistrz Gminy Alwernia – Tomasz Siemek, Bank Spółdzielczy w Chrzanowie, Sołectwo Grojec, Stowarzyszenie Sympatyków Grojca, Pan Marian Dybowski Dyrektor Zarządzający Tabor Dębica Sp. Z o.o., Piekarnia ,,Kłos’’ z Karniowic, Agata i Dariusz Koczur – Firma ,,Antidotum’’, Przewodniczący RM w Alwerni Tomasz Tomaszewski, Radny Grojca Stanisław Kamiński,  Pan Mariusz Nowak – Firma Nowix, Księgowa SOK Pani Janina Pater.
Na ręce Dyrektora TCK W Trzebini – Adama Potockiego składamy podziękowania  za możliwość zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia na dużej scenie ośrodka kultury.
Dziękujemy, obsłudze technicznej, pracownikom SOK w Alwerni, rodzicom młodych tancerzy oraz  wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu.

 

Jubileusz Krakowiaczka

Utworzono dnia 08.12.2017, 12:18

Więcej zdjęć TUTAJ

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 84

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 435

W poprzednim miesiącu: 980

Wszystkich: 38280