Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Święto Niepodległości w Alwerni

Utworzono dnia 15.11.2017
Czcionka:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Alwerni rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił Gwardian Klasztoru OO. Bernardynów w Alwerni - O. Lesław Zachura. Następnie w uroczystym pochodzie udano się na Rynek, gdzie zaciągnięta została warta honorowa przez przedstawicieli Próbnej Drużyny Harcerskiej  w Alwerni – Hufiec ZHP Krzeszowice, Druhów OSP w Alwerni, poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, organizacji politycznych i społecznych. Przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy płycie Nieznanego Żołnierza. Burmistrz Gminy Alwernia - Tomasz Siemek, w okolicznościowym wystąpieniu przybliżył wydarzenia historyczne, mówił o współczesnym patriotyźmie oraz wspólnym działaniu i odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę. Po wystąpieniu Burmistrza, na płycie rynku, ZPiT Krakowiaczek zaprezentował taniec narodowy – Mazur. Następnie do wspólnego "Poloneza" zaproszono przybyłych na uroczystość mieszkańców. Bezpośrednio po oficjalnych uroczystościach, w Galerii A, otwarta została wystawa fotograficzna  Pani Iwony Kuglin - „Jesień w Obiektywie”, która będzie dostępna do 8 grudnia 2017 r.  Zapraszamy!

Popołudniową Biesiadę Patriotyczną,  rozpoczęło wspólne śpiewanie  pieśni i piosenek patriotycznych oraz turystycznych. Wraz z publicznością, śpiewały dzieci i młodzież z terenu gminy Alwernia. Akompaniament do wspólnego śpiewania, na gitarach i instrumencie perkusyjnym, wykonali młodzi artyści, którzy uczęszczają na zajęcia muzyczne w naszym ośrodku kultury. Następnie najstarsza młodzież zaprezentowała utwory poważne i refleksyjne.

Druga część miała  charakter folkowy czyli „Biesiada z piosenką ludową na wesoło”. Dzieci i młodzież z Grupy Artystycznej GAMA zaprezentowała utwory ludowe, folkowe z wybranych regionów Polski.  Część prezentowanych utworów to efekt październikowych warsztatów wokalnych. Po raz pierwszy w historii młodzi wykonawcy z GAMY wykonali bis.   Po koncercie, Bumistrz Gminy Alwernia – Tomasz Siemek, podziękował młodym wykonawcom oraz mówił, że gmina Alwernia zasługuje na profesjonalną scenę i salę teatralną.  Podczas biesiady w dniu 11 listopada na scenie remizy w Alwerni wystąpiły 54 osoby.

Dziękujemy przybyłym delegacjom, przedstawicielom Próbnej Drużyny Harcerskiej, druhom OSP, pocztom sztandarowym, ZPiT Krakowiaczek, występującym dzieciom i młodzieży z GAMY, instrumentalistom,  oraz mieszkańcom gminy Alwernia za liczny udział i uświetnienie uroczystości związanych z Obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Alwerni. Druhom OSP w Alwerni dziękujemy za udostępnienie remizy, Paniom z KGW w Mirowie za pyszne ciasta drożdżowe, Stowarzyszeniu Młoda Alwernia za udostępnienie sprzętu do projekcji.
Podziękowania kieruję również do pracowników Samorządowego Ośrodka Kultury za przygotowanie imprezy.

W Gminie Alwernia w dniach 9-12 listopada również w Grojcu, Porębie Żegoty i Kwaczale, miały miejsce okolicznościowe imprezy związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Gratulujemy wspaniałych imprez związanych z tak ważnym dla Polaków Świętem.

Szczególne podziękowania składamy panom z obsługi technicznej naszego ośrodka kultury, którzy w tych dniach obsługiwali imprezy w Porębie Żegoty, Kwaczale oraz uroczystości w rynku i Biesiadę Patriotyczną w Alwerni.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z imprezy w Alwerni.

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Utworzono dnia 15.11.2017, 13:43

Więcej zdjęć TUTAJ

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 84

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 435

W poprzednim miesiącu: 980

Wszystkich: 38280