Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

5 września 2021 - impreza na rynku w Alwerni

Utworzono dnia 07.09.2021
Czcionka:
5 września w malowniczym rynku w Alwerni odbyło się duże wydarzenie kulturalne na zakończenie wakacji. Występy estradowe rozpoczął ZPiT ,,Krakowiaczek",Krakowiaczek" pięknym koncertem w wykonaniu grup dziecięcych oraz grupy młodzieżowej, jak zawsze prezentując profesjonalizm i zachwycając barwnymi strojami. Wystąpiła grupa dziecięco-młodzieżowa GAMA śpiewając wakacyjne piosenki dla dzieci oraz utwory folkowe. Za sprawą Pań z Kół Gospodyń Wiejskich zagościł w rynku Festiwal Smaków Gminy Alwernia. Podniebienia degustujących zachwycały: Kwaskowata zupa chlebna (KGW Kwaczała), Pierogi z makiem (KGW Okleśna), Parzybroda mirowska (KGW Mirów), Zalewajka regulicka na bogato (KGW Regulice), Kapusta z grochem po grojecku (KGW Grojec) i Chleb ze smalcem (KGW Nieporaz). Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila, która objęła Festiwal Honorowym Patronatem, w nagrodę dla wszystkich Pań z KGW ufundowała wycieczkę do Budapesztu.
Szpital Powiatowy w Chrzanowie, zachęcając do szczepień, przygotował Mobilny Punkt Szczepień przeciwko Covid 19.
W ramach pikniku covidowego, piękną ucztę muzyczną zaserwowała nam znana i lubiana Marta Bizoń – aktorka krakowska, która energetycznymi piosenkami rozgrzewała zgromadzoną publiczność. Dzieci bezpłatnie bawiły się przez całe popołudnie na dmuchanej zjeżdżalni. Była mała gastronomia i słodycze.
W trakcie imprezy miały miejsce licytacje cegiełek dla Tosi - tancerki z Krakowiaczka. W ramach akcji charytatywnej zagrał i zaśpiewał Michal Wojtusik, a czarował na scenie iluzjonista – Tomasz Soja Joanna Olipra przed sceną tańczyła z najmłodszymi uczestnikami imprezy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Cegiełek, które były licytowane w internecie oraz w trakcie trwania imprezy. Za najwyższą kwotę został wylicytowany voucher na trzydniowy pobyt w górach przekazany przez Burmistrz Gminy Alwernia- Beatę Nadzieję-Szpilę. Dużym powodzeniem cieszyły się także płyty, koszulki a także laleczki porcelanowe w barwnych strojach folkowych.
Niedzielna impreza rozpoczęła cykl wydarzeń pod nazwą Gmina Alwernia w Hołdzie Bohaterom. Szczegóły wkrótce na plakatach i w internecie.
Dziękujemy za zaangażowanie w organizację niedzielnych wydarzeń Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego. Za wkład w akcję charytatywną Cegiełka dla Tosi podziękowania składamy także Teresa Majewska i Damian Czak oraz całemu ZPiT ,,Krakowiaczek". Dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przysmaki kulinarne, wszystkim występującym na estradzie: dzieciom i młodzieży z grupy GAMA, Michałowi Wojtusik, Tomaszowi Soja, Joannie Olipra za wspaniałe pokazy artystyczne. Pani Marcie Bizoń za piękny niepowtarzalny koncert. Pracownikom Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz Policjantom z Komisariatu Policji w Alwerni za zabezpieczenie Punktu Szczepień, wszystkim uczestnikom imprezy za to, że byliście z nami ????. Dziękuję współpracownikom z SOK w Alwerni oraz obsłudze technicznej wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i na kolejne wydarzenia kulturalne, szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni.

5 września 2021

Utworzono dnia 07.09.2021, 08:52

Węcej zdjęć na FB naszego ośrodka

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 102

W poprzednim tygodniu: 165

W tym miesiącu: 476

W poprzednim miesiącu: 877

Wszystkich: 64204